istanbul kereste istanbul keresteci kereste ikitelli keresteci başakşehir keresteci kubbe kereste inşaatlık kereste doğramalık kereste mobilyalık kereste kavak kereste çam kereste istanbul keresteciler

Farklılıklara saygı gösterir, farkındalık oluştururuz, aynı hedef için tüm ekip çalışırız, çoklu ve kaliteli sonuçlara ulaşmayı hedefleriz,
• Birbirimize danışır, birlikte öğrenir ve yeteneklerimizi geliştiririz,
• Hepimizin başarısı şirketimizin başarısıdır, sizleri de bu başarıya ortak etmekten büyük mutluluk duyarız.

Kereste Çeşitleri Nelerdir?

Kereste Çeşitleri İki Gruba Ayrılır

1. Sert Kereste : Bu çeşit kereste genel olarak, ılıman iklimli yerlerin, geniş yapraklı ve yapraklarını sonbaharda döken ağaçlarından elde edilir. En önemlileri ceviz, huş ağacı, karaağaç, meşe, akçaağaç, ıhlamur ve dışbudaktır. Sert kerestenin tropikal bölgelerde yetişen ve yaprak dökmeyen ağaçlardan elde edilen çeşitleri de vardır. Tropikal bölgelerde yetişen ağaçlardan sert kereste ede edilenlerin en önemlileri ise maun, abanoz, tek ve gül ağaçlarıdır. Bu ağaçlardan, özellikle müzik aletlerinin yapımı ve iç dekorasyon gibi ince işlerde kullanılan değerli keresteler elde edilir. Bu çeşit sert keresteler, iyi cila tutmaları, kolayca işlenebilmeleri, kesitlerindeki damarların güzel ve zarif şekilleri bakımından değerlidir.

Sert kereste en çok mobilya, ince doğramacılık işlerinde kullanılır. Diğer kereste çeşitlerine göre daha az kıymıklı dır, daha çok eğilip bükülür.
2. Yumuşak Kereste: Kerestenin bu çeşidi en çok, çam, ladin, köknar, sedir ve bazı serviler gibi kozalaklı ağaçlardan elde edilir. Bunların çoğu yaz click here kış yapraklarını dökmez. Gövdeleri kıvrımlı değildir, yukarı doğru dümdüz uzanır. Yumuşak kereste, sert keresteye göre çok daha hafif, sağlam, fakat kıymıklı olur. Buna karşılık eğilip bükülmesi azdır. Bu çeşit kereste en çok yapı malzemesi olarak ve kapı, kutu gibi şeylerin yapımında kullanılır.

Keresteler ayrıca dayanıklı oluşlarına, üzerilerinde bulunan damarlara, çatlaklara ve budaklara göre de sınıflara ayrılır. Bu sınıflandırma, keresteler fabrikadan çıktıktan sonra yapılır. En iyi cins kereste, budaksız olanıdır. Budaklı kerestelere, adi kereste denir. Bunların da ayrıca iyi ve kötü cinsleri bulunur.

Koçist Orman Ürünleri
istanbul kereste istanbul keresteci kereste ikitelli keresteci başakşehir keresteci kubbe kereste inşaatlık kereste doğramalık kereste mobilyalık kereste kavak kereste çam kereste istanbul keresteciler

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “istanbul kereste istanbul keresteci kereste ikitelli keresteci başakşehir keresteci kubbe kereste inşaatlık kereste doğramalık kereste mobilyalık kereste kavak kereste çam kereste istanbul keresteciler”

Leave a Reply

Gravatar